Про нас

Театр «Берегиня» – це єдиний в Україні професійний колектив, який займається вивченням та пропагандою аутентичного фольклору нашого народу і сценічними засобами відтворює втрачені історичні цінності: народні обряди, звичаї, ритуали, як важливі пласти духовної культури нації.

Театр «Берегиня» на високопрофесійному художньому рівні інсценує зразки фольклорної спадщини, розкриває особливості культурно-історичних традицій українського народу. Створені театром фольклорні дійства відроджують безцінні скарби української національної культури. У програмах «Берегині» слово, пісня, музика, танок пов’язані воєдино і експонують найбільш характерні риси українського народу: життєстверджуючий оптимізм, задушевну лірику, дотепний гумор.

9

Микола Буравський – засновник театру та головний режисер – Народний артист України, лауреат всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

2018

30 червня у м. Батурині Чернігівської області відбувся козацький фестиваль  Батуринфест «Шабля». Своєю концертною програмою «Запорожці» гостей фестивалю привітав Театр українського фольклору «Берегиня».

2018

28 червня у с. Білогородка Києво-Святошинського району відбувся козацький фестиваль  «Козацька слава». У мистецьких заходах фестивалю з концертною програмою «Ось, де слава України» взяв участь Театр українського фольклору «Берегиня».

2014

У 2014 році «Берегиня» брала участь у VII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва і фольклору; у ХХIII фестивалі Української культури «Підляська осінь 2014» (Польща, Підляське воєводство).

2013

У березні 2013 року театр «Берегиня» взяв участь у Днях культури України в Туркменістані у складі урядової делегації на чолі з Міністром культури України.

2013

У грудні 2013 року на запрошення Міністерства культури України, Центру української культури та Товариства «Україна – світ» театр взяв участь у культурно-мистецькій акції для дітей українського зарубіжжя «До Вас їде український Миколай», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, виступивши з виставами в Словаччині, Італії, Австрії та Угорщині.

2004

Театр «Берегиня» за видатні досягнення у розвитку українського музичного мистецтва було надано статус академічного (Наказ Міністерства культури і мистецтв України від 15.09.2004 р. № 629).

2001

Програма «Купальські ігрища» визнана найкращою фольклорною програмою Всеукраїнського огляду майстрів мистецтв та художніх колективів.

1999

У 1999 році на Всеукраїнському огляді майстрів мистецтв міста Києва вистава театру «Наддніпрянське весілля» визнана найкращим фольклорним дійством серед усіх областей України.

1995

При театрі «Берегиня» створено один з найвідоміших  дитячих колективів – фольклорний ансамбль «Берегинька» – лауреат багатьох Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів.

1988

Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1988 році за ініціативою групи фольклористів під керівництвом народного артиста України Миколи Буравського при підтримці Національної спілки композиторів України, Національної спілки письменників України та Університету фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського.

Театральний зал

Відчуй в собі дух традицій

В театрі “Берегиня” на Вас чекає зручний та сучасний зал на 100 місць. Ніщо не заважатиме Вам поринути в театральне життя, в життя традицій.